Offering you a complete choice of products which include black epdm tape, specialty foam tapes, polyimide kapton tape, self adhesive tapes, hdpe adhesive tape and cross filament tape.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Brand | Nerotek |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10-20 m |
| Brand | Nerotek |
| Color | White |
| Usage/Application | Sealing |
| Type | Single Sided |
Minimum order quantity: 100 Piece
We always strive to stand tall on the customers' expectations by offering a high-quality range of Specialty Foam Tapes. Manufactured by employing latest technological equipment, tools, and techniques, these tapes are widely demanded various industrial applications. These products are stringently checked on various parameters before delivery so as to fulfill the customers' expectations and demands.
Features:
₹ 115 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 20-40 mm |
| Tape Length | 20-30 m |
| Color | Gold |
| Usage/Application | Industrial Purpose |
| Brand | Nerotek |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 124 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 40 m |
| Tape Width | <20 mm |
| Usage/Application | Binding,Packaging |
| Backing Material | Pvc |
| Brand | Nero |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 125 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Color | Multi |
| Tape Length | 10-20 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Nerotek |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 110 / Roll Get Latest Price
| Tape Length | 5 m |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Backing Material | PVC |
| Usage/Application | Packing |
| Brand | Nero |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
Gaurav Kumar (Business Head)
Nerotek Tapes Pvt. Ltd.
No 290, Eshwara Farm,Kodigehalli,Vishwaneedam Post
Bengaluru - 560091, Karnataka, India