Leading Manufacturer of acrylic foam tapes, acrylic foam tape, 12mm vhb tape, double sided foam tape and eva foam from Bengaluru.
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Brand | Nero |
| Color | Red |
| Backing Material | Pvc |
| Usage/Application | Packaging |
Minimum order quantity: 100 Piece
We have established ourselves as one of the prominent manufacturer and traders of a fine quality range of Acrylic Foam Tapes. Widely acclaimed for various qualitative attributes, these products are in huge demand across the market. We offer these tapes in order to meet the diverse needs of the customers.
Features:
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Brand | Nerotek |
| Type | Double Sided |
| Color | Red |
| Tape Length | 0-10 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 1 inch ( Width) |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Roll Get Latest Price
| Brand | Nerotek |
| Packaging Type | Roll |
| Surface Of Application | Industrial |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Plain |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Color | White |
| Brand | Nero |
| Type | Double Sided |
| Length | 10 to 20 m |
| Size | 2 inch ( Width) |
Gaurav Kumar (Business Head)
Nerotek Tapes Pvt. Ltd.
No 290, Eshwara Farm,Kodigehalli,Vishwaneedam Post
Bengaluru - 560091, Karnataka, India