Leading Manufacturer of cross filament tape and double sided tissue tape from Bengaluru.
₹ 187 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 5 m |
| Tape Width | 40-60 mm |
| Brand | Nero |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 34 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 40-60 mm, 0-20 mm, 60-80 mm, 20-40 mm |
| Tape Length | 1-10 m, 20-30 m, >50 m, 40-50 m, 10-20 m, 30-40 m |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Double Sided |
| Brand | Nero Tek |
| Size | 1 inch |
Gaurav Kumar (Business Head)
Nerotek Tapes Pvt. Ltd.
No 290, Eshwara Farm,Kodigehalli,Vishwaneedam Post
Bengaluru - 560091, Karnataka, India